Hore

Južná Európa (otázky a úlohy pred začiatkom tematického celku)

Pred začiatkom tematického celku je vhodné zistiť, čo o ňom už žiaci vedia. Pri južnej Európe vám na to môže poslúžiť aj prezentácia s viacerými úlohami a otázkami. Môžete ich použiť aj pri opakovaní učiva po prebraní tematického celku. Otázky a úlohy sú zamerané najmä na Španielsko, Portugalsko, Andorru, Taliansko a Grécko, zahŕňajú však aj Francúzsko. Žiaci majú za úlohu priradiť vlajky k štátom a zodpovedať dvadsať otázok. Odpovede na ne môžu vyhľadať v školskom atlase. Prezentáciu si stiahnete cez odkaz pod obrázkom.

Južná Európa mapa
Ilustračný obrázok (zdroj)

Pred začiatkom tematického celku je vhodné zistiť, čo o ňom už žiaci vedia. Pri južnej Európe vám na to môže poslúžiť aj prezentácia s viacerými úlohami a otázkami. Môžete ich použiť aj pri opakovaní učiva po prebraní tematického celku. Otázky a úlohy sú zamerané najmä na Španielsko, Portugalsko, Andorru, Taliansko a Grécko, zahŕňajú však aj Francúzsko. Žiaci majú za úlohu priradiť vlajky k štátom a zodpovedať dvadsať otázok. Odpovede na ne môžu vyhľadať v mapách školských atlasov. Prezentáciu si stiahnete cez odkaz pod obrázkom.


Celý obsah je dostupný pre členov Lepšej geografie.

Podporte nás

Podporte nás

V čase zatvorených škôl chceme pomôcť učiteľom, žiakom aj rodičom a preto je plný obsah Lepšej geografie pre všetkých zdarma. Znamená to pre nás výpadok príjmov, ktorý nás existenčne ohrozuje. Na tvorbe nových materiálov pre vás pracujeme denne. Ak sa vám zdá naša činnosť prospešná, prosíme, podporte nás ľubovoľným finančným príspevkom. Aj malá pomoc môže byť veľkou. Ďakujeme!

Chcem podporiť