Hore

Riskuj! Prírodné pomery Európy

Chcete pomôcť žiakom upevniť a prehĺbiť ich vedomosti zábavnejšou formou? Pri tematickom celku o prírodných pomeroch Európy môžete využiť vytvorenú hru Riskuj. Žiakov rozdeľte na štvor- až päťčlenné tímy, v ktorých budú v hre súťažiť. Bližšie pravidlá a šablóny na tvorbu vlastných hier nájdete na tomto odkaze

Pri hraní je nutné požiadať o pomoc jedného dobrovoľníka z triedy, ktorý vytvorí tabuľku s názvami tímov. Počas hry im bude zapisovať vždy aktuálny počet bodov, podľa toho, ako sa tomu-ktorému tímu darí. Políčka s už zodpovedanými otázkami sa na hracom poli postupne strácajú, čo zabezpečuje prehľad vo vývoji hry – koľko otázok je v ktorej kategórii a hodnote ešte nezodpovedaných.

Chcete pomôcť žiakom upevniť a prehĺbiť ich vedomosti zábavnejšou formou? Pri tematickom celku o prírodných pomeroch Európy môžete využiť vytvorenú hru Riskuj. Žiakov rozdeľte na štvor- až päťčlenné tímy, v ktorých budú v hre súťažiť. Bližšie pravidlá a šablóny na tvorbu vlastných hier nájdete na tomto odkaze.

Pri hraní je nutné požiadať o pomoc jedného dobrovoľníka z triedy, ktorý vytvorí tabuľku s názvami tímov. Počas hry im bude zapisovať vždy aktuálny počet bodov, podľa toho, ako sa tomu-ktorému tímu darí. Políčka s už zodpovedanými otázkami sa na hracom poli postupne strácajú, čo zabezpečuje prehľad vo vývoji hry – koľko otázok je v ktorej kategórii a hodnote ešte nezodpovedaných.

Hru si stiahnete na disk cez odkaz nižšie. Spustíte ju v programe MS PowerPoint. Správne odpovede sa zobrazujú kliknutím na zelenú ikonku krúžku s fajočkou, ktorá je dostupná pri každej otázke. Zdroje obrázkov, ktoré sú v hre použité nájdete tu.


Celý obsah je dostupný pre členov Lepšej geografie.

Pomôžte nám pomáhať

Pomôžte nám pomáhať

V čase zatvorených škôl chceme pomôcť učiteľom, žiakom aj rodičom a preto je plný obsah Lepšej geografie pre všetkých zdarma. Znamená to pre nás výpadok príjmov, ktorý nás existenčne ohrozuje. Na tvorbe nových materiálov pre vás pracujeme denne. Ak sa vám zdá naša činnosť prospešná, zvážte prosím stať sa platiacim členom. Na výber máte aj mesačné členstvo za 5 eur. Ďakujeme!

Chcem pomôcť