Ako bývajú deti vo svete? Detská kniha o tradičných obydliach
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/0/1/0111f23d-ac25-44f9-be74-cd4148e0b5fc/lepsiageografia.sk/web/wp-content/themes/r2m2/functions.php on line 403
Zaujímali sa niekedy vaše deti o to, ako žijú ich rovesníci vo svete? Ak áno, skúste to s milou knižkou Jak bydlí děti celého světa, ktorá vyšla v roku 2016 vo vydavateľstve Albatros. Po vizuálnej stránke je dvojičkou ďalšej vydarenej knihy Potraviny známe neznáme, o ktorej sme písali už dávnejšie. Spolu tvoria sadu, pri ktorej sa potešia deti už od predškolského veku. Obe sú napríklad obľúbené publikácie mojej 3-ročnej dcéry. S knihami mám však dobré skúsenosti aj so žiakmi 5. ročníka.
Kniha oboznamuje čitateľov o živote pätnástich fiktívnych detí zo sveta. Každému z nich je venovaná plnofarebná dvojstrana s opisom bývania typického pre vybranú časť sveta alebo profesiu. Samozrejme, v súčasnosti už Inuiti nežijú v iglu a Navajovia v hoganoch. Ako úvod do tradičných obydlí jednotlivých kultúr však kniha funguje.
Okrem jednotlivých častí príbytkov a ich detailov sa deti oboznámia aj so spôsobom života ich obyvateľov. Súčasťou knihy je aj prehľadná mapa s vyznačenou polohou všetkých detí, ktoré sú v nej spomenuté. Bližšiu predstavu o obsahovej pestrosti knihy si môžete vytvoriť cez fotografie nižšie.
Pri oboznamovaní detí so svetom ich rovesníkom, môžete siahnuť aj po našej aktivite Deti a ich hračky – s čím sa hrajú deti vo svete. Výbornými vzdelávacími materiálmi, ktoré rozvíjajú poznatky detí o svete a ich toleranciu voči kultúrnej rozmanitosti, sú aj metodické príručky Farebná škôlka a Farebná škola. Skúsiť môžete aj zborníky Svetadiely hrou.
* Ďalšie tipy na kvalitné detské knihy a atlasy nájdete v našich Tipoch na čítanie.
Pomôžte nám pomáhať
V čase zatvorených škôl chceme pomôcť učiteľom, žiakom aj rodičom a preto je plný obsah Lepšej geografie pre všetkých zdarma. Znamená to pre nás výpadok príjmov, ktorý nás existenčne ohrozuje. Na tvorbe nových materiálov pre vás pracujeme denne. Ak sa vám zdá naša činnosť prospešná, zvážte prosím stať sa platiacim členom. Na výber máte aj mesačné členstvo za 5 eur. Ďakujeme!
Chcem pomôcť