Hore

Cesta po Španielsku. Hra na opakovanie učiva

Učivo venované geografii Španielska môžete oživiť aj jednoduchou „stolovou“ hrou Cesta po Španielsku (Vuelta a Espaňa), ktorý si stiahnete cez odkaz pod obrázkom.  Hra je vytvorená ako prezentácia v programe Libre Office Impress (alternatíva MS PowerPoint), ktorý si bezplatne stiahnete tu.

Učivo venované geografii Španielska môžete oživiť aj jednoduchou „stolovou“ hrou Cesta po Španielsku (Vuelta a Espaňa), ktorý si stiahnete cez odkaz pod obrázkom. Hra je vytvorená ako prezentácia v programe Libre Office Impress (alternatíva MS PowerPoint), ktorý si bezplatne stiahnete tu.

Hru môžete hrať podľa vlastných pravidiel, ktoré vám najviac vyhovujú. Klasicky sa hráči (skupiny) postupne pohybujú od políčka 1 až po políčko 17 a pri každom odpovedajú na otázky. Za každú správnu odpoveď získavajú bod. Odpovede skupiny nevykrikujú nahlas, ale si ich zapisujú na papier. Kontrola odpovedí môže byť po každom kole, alebo až na záver hry. Vyhráva skupina s najvyšším počtom získaných bodov.


Celý obsah je dostupný pre členov Lepšej geografie.

Pomôžte nám pomáhať

Pomôžte nám pomáhať

V čase zatvorených škôl chceme pomôcť učiteľom, žiakom aj rodičom a preto je plný obsah Lepšej geografie pre všetkých zdarma. Znamená to pre nás výpadok príjmov, ktorý nás existenčne ohrozuje. Na tvorbe nových materiálov pre vás pracujeme denne. Ak sa vám zdá naša činnosť prospešná, zvážte prosím stať sa platiacim členom. Na výber máte aj mesačné členstvo za 5 eur. Ďakujeme!

Chcem pomôcť