Hore

Ktorá rieka sa kam vlieva? (pracovný list)

Pri učive o vodstve Slovenska môžete žiakom zadať nielen prácu so slepými mapami, ale aj prekvapiť menej tradičným schematickým nákresom povodia Dunaja (úmoria Čierneho mora) na Slovensku.

Pre každého žiaka, alebo dvojicu vytlačte (v ideálnom prípade farebne) pracovný list, ktorý stiahnete cez odkazy pod obrázkom. Môžete si vybrať z dvoch verzií – len s vyznačenými riekami, alebo aj s vyznačenými mestami. Obe verzie vidíte na náhľadoch nižšie. Zadanie pre žiakov je súčasťou nákresu. Podľa úrovne vedomostí a schopností triedy a jednotlivých žiakov sa môžete rozhodnúť, či im pri riešení úlohy umožníte pracovať s atlasom, alebo to skúsite bez neho.

rieky Slovenska

Pri učive o vodstve Slovenska môžete žiakom zadať nielen prácu so slepými mapami, ale aj prekvapiť menej tradičným schematickým nákresom povodia Dunaja (úmoria Čierneho mora) na Slovensku.

Pre každého žiaka, alebo dvojicu vytlačte (v ideálnom prípade farebne) pracovný list, ktorý stiahnete cez odkazy pod obrázkom. Môžete si vybrať z dvoch verzií – len s vyznačenými riekami, alebo aj s vyznačenými mestami. Zadanie pre žiakov je súčasťou nákresu. Podľa úrovne vedomostí a schopností triedy a jednotlivých žiakov sa môžete rozhodnúť, či im pri riešení úlohy umožníte pracovať s atlasom, alebo to skúsite bez neho.


Celý obsah je dostupný pre členov Lepšej geografie.

Podporte nás

Podporte nás

V čase zatvorených škôl chceme pomôcť učiteľom, žiakom aj rodičom a preto je plný obsah Lepšej geografie pre všetkých zdarma. Znamená to pre nás výpadok príjmov, ktorý nás existenčne ohrozuje. Na tvorbe nových materiálov pre vás pracujeme denne. Ak sa vám zdá naša činnosť prospešná, prosíme, podporte nás ľubovoľným finančným príspevkom. Aj malá pomoc môže byť veľkou. Ďakujeme!

Chcem podporiť