Hore

Hra (aplikácia), s ktorou porozumiete stavbe a tektonickým pohybom Zeme

Využitie hier vo vzdelávaní je snáď staršie ako jaskynné maľby v jaskyni Altamira. Keď sa vysloví slovo hra v súčasnosti, väčšine napadne tá, ktorá sa hrá na počítači, tablete alebo hracej konzole. Aplikáciám, ktoré sú využiteľné v geografii sme sa už venovali. Teraz sa bližšie pozrime na hru, ktorej cieľom je stiahnuť vás do hlbín Zeme.

tektonické pohyby a stavba Zeme aplikácia

Slip, Slide, Collide je jednoduchá hra, ktorá beží priamo v internetovom prehliadači. Pozostáva z troch levelov – Stavba Zeme, Litosférické (tektonické) platne a Pohyby tektonických platní. Každý z nich sa odomkne po úspešnom zvládnutí toho predošlého. Hra je jednoduchá a obsahuje aj texty so základnými informáciami. Škoda, že len v angličtine, čo znižuje šancu využiť hru na základnej škole. 

aplikácia Zem

A možno práve angličtina je pridanou hodnotou s ktorou sa dá pracovať. Čo tak spojiť sa s vyučujúcim anglického jazyka a spoločne vytvoriť slovensko-anglický slovník kľúčových pojmov spojených s litosférou a tektonickými pohybmi?

pohyb tektonických dosiek aplikácia

Odporúčame si pozrieť aj ostatné e-learningové materiály a bezplatné online kurzy na The Open University.

Pomôžte nám pomáhať

Pomôžte nám pomáhať

V čase zatvorených škôl chceme pomôcť učiteľom, žiakom aj rodičom a preto je plný obsah Lepšej geografie pre všetkých zdarma. Znamená to pre nás výpadok príjmov, ktorý nás existenčne ohrozuje. Na tvorbe nových materiálov pre vás pracujeme denne. Ak sa vám zdá naša činnosť prospešná, zvážte prosím stať sa platiacim členom. Na výber máte aj mesačné členstvo za 5 eur. Ďakujeme!

Chcem pomôcť