Hore

Pomôžeš Santa Clausovi rozdať vianočné darčeky?

Predvianočné nadšenie žiakov z prichádzajúcich sviatkov je dobré didakticky využiť a Vianoce zapojiť priamo do obsahu jednotlivých predmetov. V prípade geografie to nie je zložité. Žiaci ôsmeho ročníka môžu spoznávať vianočné tradície a zvyky vybraných štátov EÚ. Učivo piateho ročníka som sa pokúsil obaliť do vianočného šatu v aktivite s názvom Pomôžeš Santa Clausovi s vianočnými darčekmi na jeho ceste okolo sveta? Uvedomujem si, že osoba Santa Clausa nevychádza z našich tradícií, stala sa však aj u nás všeobecne známou.

Cieľom aktivity, ktorú si môžete stiahnuť cez odkaz na konci článku, je hravou formou upevniť a prehĺbiť schopnosti žiakov pracovať s geografickými súradnicami, mapami a grafmi. Niektoré úlohy predpokladajú všeobecný prehľad.

Celý obsah je dostupný pre členov Lepšej geografie.

Podporte nás

Podporte nás

V čase zatvorených škôl chceme pomôcť učiteľom, žiakom aj rodičom a preto je plný obsah Lepšej geografie pre všetkých zdarma. Znamená to pre nás výpadok príjmov, ktorý nás existenčne ohrozuje. Na tvorbe nových materiálov pre vás pracujeme denne. Ak sa vám zdá naša činnosť prospešná, prosíme, podporte nás ľubovoľným finančným príspevkom. Aj malá pomoc môže byť veľkou. Ďakujeme!

Chcem podporiť