Hore

(Ne)známa Čína – veľká hra o veľkej krajine

Ak sa chcete na geografii venovať Číne podrobnejšie, prekvapte žiakov hrou (Ne)známa Čína.  Je vytvorená na spôsob vedomostnej spoločenskej (stolovej) hry. Namiesto kartičiek a hracieho poľa je však v podobe prezentácie v MS PowerPoint. Táto forma hry bola zvolená preto, že je v porovnaní s papierovou verziou lacnejšia, nevyžaduje prakticky žiadny čas na prípravu a zároveň umožňuje hrať jednu hru celej triede naraz.

 

Ak sa chcete na geografii venovať Číne podrobnejšie, prekvapte žiakov hrou (Ne)známa Čína.  Je vytvorená na spôsob vedomostnej spoločenskej (stolovej) hry. Namiesto kartičiek a hracieho poľa je však v podobe prezentácie v MS PowerPoint. Táto forma hry bola zvolená preto, že je v porovnaní s papierovou verziou lacnejšia, nevyžaduje prakticky žiadny čas na prípravu a zároveň umožňuje hrať jednu hru celej triede naraz.

Súčasťou hry je až 80 otázok a úloh, ktoré sa venujú nielen geografii, ale aj histórii, tradíciám, kultúre a zaujímavostiam Číny. Väčšina odpovedí nevyžaduje dlhý čas, žiaci tak počas jednej hry stihnú prejsť množstvo otázok. Niektoré úlohy sú časovo náročnejšie – napríklad tie, v ktorých sa pracuje s dlhším textovým zadaním, grafmi alebo tematickými mapami. Cieľom hry nie je len fixácia vedomostí o Číne, ale aj prehĺbenie záujmu o geografiu a spoznávania rôznorodosti sveta a iných kultúr. Hra je určená pre 2 až 5 hráčov. V prípade triedy sú hráčmi 3 až 5-členné skupiny.

Úlohou hráčov je správne odpovedať na otázky, ktoré si vyberajú zo zoznamu otázok pre jednotlivé mestá na snímkach prezentácie. Otázky sú náhodne pomiešané a v skutočnosti sa netýkajú len daných miest. Využitie štyroch miest slúži v hre na to, aby nebola len o získavaní celkového počtu bodov. Do hry vnášajú prvok náhody a potrebu stratégie.Hráčov upozornite, aby netrávili zbytočne veľa času výberom čísla otázky, čo hru zbytočne spomaľuje. Zároveň je dôležité dodržiavať pravidlo, že na otázku odpovedá len hráč (žiacka skupina), ktorý si ju vybral.

Hra aj s kompletným návodom je dostupná na stiahnutie pre členov Lepšej geografie.

Celý obsah je dostupný pre členov Lepšej geografie.

Podporte nás

Podporte nás

V čase zatvorených škôl chceme pomôcť učiteľom, žiakom aj rodičom a preto je plný obsah Lepšej geografie pre všetkých zdarma. Znamená to pre nás výpadok príjmov, ktorý nás existenčne ohrozuje. Na tvorbe nových materiálov pre vás pracujeme denne. Ak sa vám zdá naša činnosť prospešná, prosíme, podporte nás ľubovoľným finančným príspevkom. Aj malá pomoc môže byť veľkou. Ďakujeme!

Chcem podporiť