Hore

Irán (pracovné listy)

Pri oblasti juhozápadnej Ázii (Blízky východ) môžete okrem interaktívneho kvízu a výukových kariet o vybraných historických a kultúrnych pamiatkach využiť aj vzdelávacie materiály venované Iránu – interaktívny kvíz alebo pracovné listy. Podobne spracované pracovné listy sú v prípade Ázie dostupné aj pre Indiu, Vietnam a Kubu.

Pracovné listy, ktoré obsahujú až 21 rôznorodých otázok a úloh boli vytvorené k vzdelávaciemu projektu Svet okolo nás a programu s názvom Irán – zahalená krása. Program má potenciál oživiť a zatraktívniť vyučovanie geografie a spoznávania sveta na školách. Svoju školu môžete prihlásiť na tomto odkaze. Pracovné listy k Iránu je však možné použiť aj nezávisle od účasti na spomínanom programe. Žiaci vďaka nim spoznajú Irán a najmä si precvičia viacero praktických kompetencií (okrem iného interpretáciu grafov, čítanie s porozumením a prácu s obrazovým materiálom). Pracovné listy a ich riešenie si stiahnete cez odkazy pod obrázkom.

Iran Building Isfahan King Mosque

 

Celý obsah je dostupný pre členov Lepšej geografie.

Staňte sa členom

Staňte sa členom

​Využívajte Lepšiu geografiu naplno. Ako člen budete mať prístup k celému obsahu metodického portálu, ktorý obsahuje stovky vzdelávacích materiálov, nápadov a inšpirácií. Pomocou nich premeníte školskú geografiu na zážitok z objavovania.

Pozrieť ponuku