Hore

Využitie puzzle vo výučbe geografie

Skladanie puzzle je v súčasnosti bežným koníčkom. Rozvíja trpezlivosť, sústredenosť, jemnú motoriku a pamäť. Prečo ho častejšie nevyužiť aj na vyučovacích hodinách? Samozrejme, zaradenie puzzle do výučby by nemalo byť samoúčelné a považované len za hru bez jasne stanovených vzdelávacích cieľov. Práve geografia je predmetom, v ktorom sa využitie puzzle ponúka priam samé. Vedeli ste, že prvé puzzle ako ho dnes poznáme bolo venované práve mapám? Ako didaktická pomôcka na výučbu geografie sa mapové puzzle používali na britskom kráľovskom dvore. Čo z toho vyplýva? Učme ako králi!

puzzle mapa Európy

Skladanie puzzle je v súčasnosti bežným koníčkom. Rozvíja trpezlivosť, sústredenosť, jemnú motoriku a pamäť. Prečo ho častejšie nevyužiť aj na vyučovacích hodinách? Samozrejme, zaradenie puzzle do výučby by nemalo byť samoúčelné a považované len za hru bez jasne stanovených vzdelávacích cieľov. Práve geografia je predmetom, v ktorom sa využitie puzzle ponúka priam samé. Vedeli ste, že prvé puzzle ako ho dnes poznáme bolo venované práve mapám? Ako didaktická pomôcka na výučbu geografie sa mapové puzzle používali na britskom kráľovskom dvore. Čo z toho vyplýva? Učme ako králi!

puzzle mapa Európy


Celý obsah je dostupný pre členov Lepšej geografie.

Podporte nás

Podporte nás

V čase zatvorených škôl chceme pomôcť učiteľom, žiakom aj rodičom a preto je plný obsah Lepšej geografie pre všetkých zdarma. Znamená to pre nás výpadok príjmov, ktorý nás existenčne ohrozuje. Na tvorbe nových materiálov pre vás pracujeme denne. Ak sa vám zdá naša činnosť prospešná, prosíme, podporte nás ľubovoľným finančným príspevkom. Aj malá pomoc môže byť veľkou. Ďakujeme!

Chcem podporiť