Hore

Prezentuj štát od A po Z. Netradičný projekt z geografie

Tvorba prezentácií je v súčasnosti zrejme najrozšírenejším “projektovým zadaním” na slovenských školách. Nie sme ich veľkými fanúšikmi, pri vhodne nastavených kritériách (na ich tvorbu a verejnú prezentáciu) však môžu byť prínosom. Chybou je, ak ich majú žiaci za úlohu vytvárať na viacerých predmetoch a takmer v každom roku počas svojho štúdia. Stáva sa z toho rutina a často len kopírovanie a vkladanie textov z internetu do PowerPointu bez toho, aby sa nad nimi žiaci vôbec zamysleli.

Oživiť tvorbu prezentácií môžete aj úpravou projektového zadania. Namiesto toho, aby mali žiaci za úlohu predstaviť vybraný štát podľa zaužívanej postupnosti opisu jeho základných geografických charakteristík (poloha, povrch, klíma, vodstvo…), môžu stáť pred výzvou predstaviť ho pomocou abecedy. Práve o tom je prezentácia štátu od A po Z. ​

Celý obsah je dostupný pre členov Lepšej geografie.

Staňte sa členom

Staňte sa členom

​Využívajte Lepšiu geografiu naplno. Ako člen budete mať prístup k celému obsahu metodického portálu, ktorý obsahuje stovky vzdelávacích materiálov, nápadov a inšpirácií. Pomocou nich premeníte školskú geografiu na zážitok z objavovania.

Pozrieť ponuku